Poznaj mnie

Nazywam się Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

Jestem tu, aby zachęcić Cię do budowania wewnętrznej siły, abyś odważnie odpowiadał na pragnienia Twojego serca.

Uważam, że praca nad sobą, to fundament, by być w miejscu, w którym chciałbyś być. Robić to, co chciałbyś, a być może paraliżujący lęk, ocena innych, przekonania, nie pozwalają Ci na to. To fundament, jeśli chcesz żyć zgodnie ze sobą, być autentycznym i dawać wartość innym — swoim bliskim, swoim współpracownikom, a nawet przypadkowej osobie spotkanej podczas swojej podróży.

Pracuje nad akceptacją, odwagą i budowaniem wewnętrznej siły, by pomóc swojemu sercu, duchowi i ciału, na które spłynęła nieuleczalna i postępująca choroba (rdzeniowy zanik mięśni). Każdego roku siła moich mięśni jest mniejsza, dlatego potrzebuję wzmocnienia, o które mogę osobiście zadbać. Jestem przede wszystkim kobietą zakochaną w życiu i tym, co powoduje przyspieszony rytm serca — pasjach.

Dzielę się swoimi doświadczeniami, by dać nie tylko inspirację, ale realny dowód, że odpowiednie nastawienie, praca nad sobą, mogę przynieść niesamowite efekty, a życie nie musi wyglądać tak, jak założyli inni.

Wierzę, że każdy z nas może zdobyć swój szczyt — ten prawdziwy i ten umowny, który każdy z nas napotyka na swojej drodze.

Występuję na scenie jako prelegentka inspiracyjna. Moją historię doceniają zarówno małe firmy, jak i korporacje. Do tej pory przeprowadzałam również prelekcje na festiwalach podróżniczych, górskich, na uniwersytetach, w szkołach, w domach kultury, w bibliotekach oraz na imprezach komercyjnych.

Napisałam książkę „Zdobądź swój szczyt”, która cieszy się nie tylko dużym uznaniem. Pomogła ona już wielu osobom, wielu rodzinom — z tego cieszę się najbardziej.

Chętnie się podzielę się z Tobą moim doświadczeniem. Cieszę się, że jesteś tutaj.

Angie

Pasja: nurkowanie

  • Od 2001 roku jestem licencjonowanym nurkiem w systemie Handicapped SCUBA Association. Przygodę tę rozpoczęłam jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na swoim koncie mam ponad 100 nurkowań, głównie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Od wielu lat jestem związana ze Stowarzyszeniem "Nautica", które zajmuje się nauczaniem nurkowania osób niepełnosprawnych. Przez 8 lat pełniłam w nim dobroczynną funkcję Prezesa, organizując wiele nurkowych i integracyjnych wypraw, dla ponad 300 certyfikowanych niepełnosprawnych nurków.

Pasja: Kilimandżaro, Rysy, Mnich, Gerlach

  • Od kilku lat sukcesywnie realizuje górskie plany. Brałam udział w wyprawie organizowanej przez Fundacje Anny Dymnej na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro. Dotarłam wówczas na wysokość 5200 m n.p.m. Razem z Klubem Wysokogórskim Bielsko-Biała nadal realizuje górską pasję. Jako zespół zdobyliśmy następujące szczyty: Rysy (2499 m n.p.m.) najwyższy szczyt Polski, Mnich (2068 m n.p.m.), Gerlach (2655 m n.p.m.) najwyższy szczyt Tatr, Kościelec (2155 m n.p.m.), Kozi Wierch (2291 m n.p.m.) najwyższa góra znajdującą się w całości na terenie Polski.

Pasja: podróże, aktywność

  • Zachwycam się światem, kulturami i ludźmi, których spotykam – odwiedziłam blisko 20 krajów, a jeszcze wiele miejsc jest przede mną...
  • A najpiękniejszą i najtrudniejszą podróżą to małżeństwo.

projekty łamiące schematy

ITAKA AMBASADOR — mam zaszczyt być jedną z 4 ambasadorów Itaka Biuro Podróży w Polsce. Naszą misją jest sprawdzenie oferty dla podróżników z niepełnosprawnością, pod względem przystosowania obiektów, dostępnych atrakcji poza granicami naszego kraju. Projekt ITAKA „wakacje bez przeszkód” ma za cel inspirować i pomagać podróżnikom z niepełnosprawnością. Promuje także aktywną formę spędzania czasu.

PATRIZIA ARYTON — 11 wyjątkowych kobiet. Każda z bagażem doświadczeń i historią mogącą być inspiracją dla hollywoodzkich scenarzystów. Pełne temperamentu, zdolne przenosić góry, zdeterminowane do działania. Zmieniają świat wokół siebie, jednocześnie inspirując innych do zmian. Jestem niesamowicie wdzięczna za zaproszenie do współpracy przy najnowszej kampanii pod hasłem „Jesteś idealna, kiedy jesteś sobą”. Więcej o projekcie: TUTAJ

 

PANTHERA AMBASADOR — od 2016 r. mam przyjemność być reprezentantem szweckiego producenta wysokiej jakości aktywnych wózków. Od 2010 r. używam tego sprzętu. Zmienił on moje życie i dlatego chciałabym, aby dotarł do tych, którzy potrzebują większej niezależności, jakości i komfortu.

ANTHERA AMBASADOR w POLSCE_Angelika Chrapkiewicz-Gądek

SZKOLENIE „OBSŁUGA KLIENTA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” — coraz częściej szkolę na ten temat firmy i instytucję, które chcą poprawić jakość obsługi i zwrócić się do swoich klientów z niepełnosprawnością. Omawiam indywidualne potrzeby wynikające ze stopnia i różnego rodzaju niepełnosprawności, przedstawiam fundamentalne zasady savoir vivre w kontakcie z klientem, czyli jakie zachowania są pożądane, a jakie warto zmienić. Poruszam również temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością. Po szczegóły zapraszam do kontaktu: kontakt@angisteps.pl

dziewczyna poruszająca się na wózku odbiera bilet lotniczy od pracownicy lotniska. Grafika szkolenia.

KULTURA WRAŻLIWA — jestem jednym z ekspertów Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, który sprawdza i udziela eksperckich konsultacji w Instytucjach Kultury na terenie województwa małopolskiego pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Jest to dla mnie ważna misja, ponieważ dostępność oznacza niezależność.

 

KULTURA WRAŹliWA_Angelika Chrapkiewicz Gądek
Małopolska Kultura Wrażliwa

najważniejszy wywiad

„DALEJ Martyna Wojciechowska” — była to niewątpliwie najważniejsza rozmowa w moim życiu. Ten wywiad uświadamia, że kiedy masz WYTRWAŁOŚĆ, to możesz wszystko. Razem z Martyną Wojciechowską zapraszamy Was do świata, w którym niemożliwe nie istnieje i w którym chce się WIĘCEJ i DALEJ! Miłego oglądania!

Martyną Wojciechowska i Angelika Chrapkiewicz-Gądek

najważniejsze nagrody

  • Moc Integracji
  • Tytuł Lady D
  • Lodołamacz
  • finalistka I wyborów Miss Polski na wózku

DLA WSZYSTKICH ZAPYTAŃ BIZNESOWYCH

& KREATYWNYCH POMYSŁÓW

Angelika Chrapkiewicz Gądek podczas wystąpienia na Życiu Bez Ogeniczeń