A N G I E

Nazywam się Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

Jestem tu, aby zachęcić Cię do budowania wewnętrznej siły, abyś odważnie odpowiadał na pragnienia Twojego serca.

Uważam, że praca nad sobą, to fundament, by być w miejscu, w którym chciałbyś być. Robić to, co chciałbyś, a być może paraliżujący lęk, ocena innych, przekonania, nie pozwalają Ci na to. To fundament, jeśli chcesz żyć zgodnie ze sobą, być autentycznym i dawać wartość innym — swoim bliskim, swoim współpracownikom, a nawet przypadkowej osobie spotkanej podczas swojej podróży.

Pracuje nad akceptacją, odwagą i budowaniem wewnętrznej siły, by pomóc swojemu sercu, duchowi i ciału, na które spłynęła nieuleczalna i postępująca choroba (rdzeniowy zanik mięśni). Każdego roku siła moich mięśni jest mniejsza, dlatego potrzebuję wzmocnienia, o które mogę osobiście zadbać. Jestem przede wszystkim kobietą zakochaną w życiu i tym, co powoduje przyspieszony rytm serca — pasjach.

Dzielę się swoimi doświadczeniami, by dać nie tylko inspirację, ale realny dowód, że odpowiednie nastawienie, praca nad sobą, mogę przynieść niesamowite efekty, a życie nie musi wyglądać tak, jak założyli inni.

Wierzę, że każdy z nas może zdobyć swój szczyt — ten prawdziwy i ten umowny, który każdy z nas napotyka na swojej drodze.

Występuję na scenie jako prelegentka inspiracyjna. Moją historię doceniają zarówno małe firmy, jak i korporacje. Do tej pory przeprowadzałam również prelekcje na festiwalach podróżniczych, górskich, na uniwersytetach, w szkołach, w domach kultury, w bibliotekach oraz na imprezach komercyjnych.

Napisałam książkę „Zdobądź swój szczyt”, która cieszy się nie tylko dużym uznaniem. Pomogła ona już wielu osobom, wielu rodzinom — z tego cieszę się najbardziej.

Chętnie się podzielę się z Tobą moim doświadczeniem. Cieszę się, że jesteś tutaj.

Angie

nurkowanie

  • Od 2001 roku jestem licencjonowanym nurkiem w systemie Handicapped SCUBA Association. Przygodę tę rozpoczęłam jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na swoim koncie mam ponad 100 nurkowań, głównie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Od wielu lat jestem związana ze Stowarzyszeniem "Nautica", które zajmuje się nauczaniem nurkowania osób niepełnosprawnych. Przez 8 lat pełniłam w nim dobroczynną funkcję Prezesa, organizując wiele nurkowych i integracyjnych wypraw, dla ponad 300 certyfikowanych niepełnosprawnych nurków.

Kilimandżaro, Rysy, Mnich, Gerlach

  • Od kilku lat sukcesywnie realizuje górskie plany. W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarłam na wysokość 5200 m n.p.m., w 2016 r. wraz z Klubem Wysokogórskim Bielsko-Biała zdobyłam najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.), a w 2018 r. najwyższy szczyt Tatr, Gerlach (2655 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością.

podróże, aktywność

  • Zachwycam się światem, kulturami i ludźmi, których spotykam – odwiedziłam blisko 20 krajów, a jeszcze wiele miejsc jest przede mną...
  • A najpiękniejszą i najtrudniejszą podróżą to małżeństwo.

projekty łamiące schematy

A M B A S A D O R

PANTHERA AMBASADOR — od 2016 r. mam przyjemność być reprezentantem szweckiego producenta wysokiej jakości aktywnych wózków. Od 2010 r. używam tego sprzętu. Zmienił on moje życie i dlatego chciałabym, aby dotarł do tych, którzy potrzebują większej niezależności, jakości i komfortu.

ITAKA AMBASADOR — mam zaszczyt być jedną z 4 ambasadorów Itaka Biuro Podróży w Polsce. Naszą misją jest sprawdzenie oferty dla podróżników z niepełnosprawnością, pod względem przystosowania obiektów, dostępnych atrakcji poza granicami naszego kraju. Projekt ITAKA „wakacje bez przeszkód” ma za cel inspirować i pomagać podróżnikom z niepełnosprawnością. Promuje także aktywną formę spędzania czasu.

ANTHERA AMBASADOR w POLSCE_Angelika Chrapkiewicz-Gądek
KULTURA WRAŹliWA_Angelika Chrapkiewicz Gądek

KULTURA WRAŻLIWA — jestem jednym z ekspertów Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który sprawdza i udziela eksperckich konsultacji w Instytucjach Kultury na terenie województwa małopolskiego pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Jest to dla mnie ważna misja, ponieważ łączy się z podróżowaniem, a nasze dziedzictwo kultury powinno być dostępne dla wszystkich podróżników.

 

N A J W A Ż N I E J S Z E N A G R O D Y :

Magazyn integracja „Lista Mocy” — 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. Moje nazwisko znalazło się w kategorii „Edukacja/rozwój osobisty”.

Tytuł honorowy „Lady D.” przyznawany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawany jest kobietom, które pomimo codziennego zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w wiele dziedzin życia społecznego w Polsce, działając wbrew napotykanym trudnościom.

Lodołamacz w kategorii prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz rozwijania przedsiębiorczości.

Finalistka I wyborów Miss Polski na wózku.

 

DLA WSZYSTKICH ZAPYTAŃ BIZNESOWYCH

& KREATYWNYCH POMYSŁÓW

Angelika Chrapkiewicz Gądek podczas wystąpienia na Życiu Bez Ogeniczeń