Nazywam się Angelika Chrapkiewicz- Gądek. Jestem mówcą inspiracyjnym, trenerem, poszukiwaczem wolności w górach i pod wodą oraz podróżnikiem, który zachwyca się światem. Od 2008 roku występuję na scenie i dzielę się historiami, które miałam radość przeżyć i na ich podstawie pokazać, jak wytrwałość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować cele/marzenia. Na autorskich wystąpieniach pomagam wzmocnić potencjał, wzbudzić motywację, zwiększyć pewność siebie i ukierunkować działania, by każdy osiągnął swój własny sukces. Moją pasją życiową jest pomaganie innym i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

 

 

 

Kolekcjonerka mocnych wrażeń

 • Od 2001 roku jestem licencjonowanym nurkiem w systemie Handicapped SCUBA Association. Przygodę tę rozpoczęłam jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na swoim koncie mam ponad 100 nurkowań, głównie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Od wielu lat jestem związana ze Stowarzyszeniem "Nautica", które zajmuje się nauczaniem nurkowania osób niepełnosprawnych. Przez 8 lat pełniłam w nim dobroczynną funkcję Prezesa, organizując wiele nurkowych i integracyjnych wypraw, dla ponad 300 certyfikowanych niepełnosprawnych nurków.
 • Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z górami. W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarłam na wysokość 5200 m n.p.m., w 2016 r. zdobyłam najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), a w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością.
 • Zachwycam się światem- odwiedziłam blisko 20 krajów, a jeszcze wiele miejsc jest przede mną...
 • Uczestniczę w projektach łamiących schematy na temat osób z niepełnosprawnością. Na swoim koncie mam wiele profesjonalnych sesji fotograficznych. W 2013 roku zostałam finalistką I Wyborów Miss Polski na wózku, konkursu organizowanego przez Fundację „Jedyna Taka”. W 2016 roku zostałam Ambasadorką szweckiej marki PANTHERA, producenta wysokiej jakości wózków. Natomiast w 2017 roku zostałam ambasadorem projektu ITAKA "wakacje bez przeszkód", który inspiruje i pobudza świadomość podróżników z niepełnosprawnością.

Kocham góry, wodę i podróżowanie!

 

wspinaczka górska: Kilimandżaro, Rysy, Mnich

nurkowanie

podróże, aktywność

projekty łamiące schematy

WYKSZTAŁCENIE

 • Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek: Zarządzanie i marketing, specjalność: Zarządzanie w Turystyce.
 • Zawodowo przez wiele lat związana byłam z biurem turystycznym „Nautica”, a następnie ze Spółdzielnią Socjalną "Republika Marzeń Mimo Wszystko" Fundacji Anny Dymnej, którą miałam przyjemność współprowadzić jako Vice Prezes Zarządu.
 • Przez blisko rok zdobywałam doświadczenie w TVP INFO jako prezenter wiadomości w programie "Potrzebni".
 • Od 2015 roku współpracuję z Kamilą Rowińską (Life & Business Coachem) i mam własny blok szkoleniowy podczas jej treningu: „Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”. W 2016 roku ukończyłam półtoraroczny cykl szkoleń Kamila Rowinska – Rowinska Business Coaching Master Business Training oraz rozwijałam kompetencje na Akademi Trenera RBC.
 • W 2016 roku rozpoczęłam własną działalność gospodarczą - ANGIsteps i prowadzę wystąpienia inspiracyjne w całym kraju.
 • W 2017 roku napisałam i wydałam książkę, która zdobywa Wasze serca i pomaga wielu z Was. Nagrałam do niej czytanego przeze mnie audiobooka, co było pięknym doświadczeniem i jednocześnie wyzwaniem. To wszystko znajdziecie na www.twojszczyt.pl
 • W 2017 roku w publikacji czasopisma i portalu Integracja "Lista Mocy" prezentująca sylwetki 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością moje nazwisko znalazło się w kategorii „Edukacja/rozwój osobisty”.

Każdego dnia czegoś się uczę: z książek, od ludzi, ale przede wszystkim doświadczając wartości w pasjach i relacjach.

DLA WSZYSTKICH ZAPYTAŃ BIZNESOWYCH

& KREATYWNYCH POMYSŁÓW