Poznaj mnie

Nazywam się Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

Jestem tu, aby zachęcić Cię do budowania wewnętrznej siły, abyś odważnie odpowiadał na pragnienia Twojego serca.

Uważam, że praca nad sobą, to fundament, by być w miejscu, w którym chciałbyś być. Robić to, co chciałbyś, a być może paraliżujący lęk, ocena innych, przekonania, nie pozwalają Ci na to. To fundament, jeśli chcesz żyć zgodnie ze sobą, być autentycznym i dawać wartość innym — swoim bliskim, swoim współpracownikom, a nawet przypadkowej osobie spotkanej podczas swojej podróży.

Pracuje nad akceptacją, odwagą i budowaniem wewnętrznej siły, by pomóc swojemu sercu, duchowi i ciału, na które spłynęła nieuleczalna i postępująca choroba (rdzeniowy zanik mięśni). Każdego roku siła moich mięśni jest mniejsza, dlatego potrzebuję wzmocnienia, o które mogę osobiście zadbać. Jestem przede wszystkim kobietą zakochaną w życiu i tym, co powoduje przyspieszony rytm serca — pasjach.

Dzielę się swoimi doświadczeniami, by dać nie tylko inspirację, ale realny dowód, że odpowiednie nastawienie, praca nad sobą, mogę przynieść niesamowite efekty, a życie nie musi wyglądać tak, jak założyli inni.

Wierzę, że każdy z nas może zdobyć swój szczyt — ten prawdziwy i ten umowny, który każdy z nas napotyka na swojej drodze.

Występuję na scenie jako prelegentka inspiracyjna. Moją historię doceniają zarówno małe firmy, jak i korporacje. Do tej pory przeprowadzałam również prelekcje na festiwalach podróżniczych, górskich, na uniwersytetach, w szkołach, w domach kultury, w bibliotekach oraz na imprezach komercyjnych.

Napisałam książkę „Zdobądź swój szczyt”, która cieszy się nie tylko dużym uznaniem. Pomogła ona już wielu osobom, wielu rodzinom — z tego cieszę się najbardziej.

Chętnie się podzielę się z Tobą moim doświadczeniem. Cieszę się, że jesteś tutaj.

Angie

Pasja: nurkowanie

  • Od 2001 roku jestem licencjonowanym nurkiem w systemie Handicapped SCUBA Association. Przygodę tę rozpoczęłam jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na swoim koncie mam ponad 100 nurkowań, głównie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Od wielu lat jestem związana ze Stowarzyszeniem "Nautica", które zajmuje się nauczaniem nurkowania osób niepełnosprawnych. Przez 8 lat pełniłam w nim dobroczynną funkcję Prezesa, organizując wiele nurkowych i integracyjnych wypraw, dla ponad 300 certyfikowanych niepełnosprawnych nurków.

Pasja: Kilimandżaro, Rysy, Mnich, Gerlach

  • Od kilku lat sukcesywnie realizuje górskie plany. W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarłam na wysokość 5200 m n.p.m., w 2016 r. wraz z Klubem Wysokogórskim Bielsko-Biała zdobyłam najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.), a w 2018 r. najwyższy szczyt Tatr, Gerlach (2655 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością.

Pasja: podróże, aktywność

  • Zachwycam się światem, kulturami i ludźmi, których spotykam – odwiedziłam blisko 20 krajów, a jeszcze wiele miejsc jest przede mną...
  • A najpiękniejszą i najtrudniejszą podróżą to małżeństwo.

projekty łamiące schematy

PANTHERA AMBASADOR — od 2016 r. mam przyjemność być reprezentantem szweckiego producenta wysokiej jakości aktywnych wózków. Od 2010 r. używam tego sprzętu. Zmienił on moje życie i dlatego chciałabym, aby dotarł do tych, którzy potrzebują większej niezależności, jakości i komfortu.

ITAKA AMBASADOR — mam zaszczyt być jedną z 4 ambasadorów Itaka Biuro Podróży w Polsce. Naszą misją jest sprawdzenie oferty dla podróżników z niepełnosprawnością, pod względem przystosowania obiektów, dostępnych atrakcji poza granicami naszego kraju. Projekt ITAKA „wakacje bez przeszkód” ma za cel inspirować i pomagać podróżnikom z niepełnosprawnością. Promuje także aktywną formę spędzania czasu.

ANTHERA AMBASADOR w POLSCE_Angelika Chrapkiewicz-Gądek

PATRIZIA ARYTON — 11 wyjątkowych kobiet. Każda z bagażem doświadczeń i historią mogącą być inspiracją dla hollywoodzkich scenarzystów. Pełne temperamentu, zdolne przenosić góry, zdeterminowane do działania. Zmieniają świat wokół siebie, jednocześnie inspirując innych do zmian. Jestem niesamowicie wdzięczna za zaproszenie do współpracy przy najnowszej kampanii pod hasłem „Jesteś idealna, kiedy jesteś sobą”. Więcej o projekcie: TUTAJ

 

KULTURA WRAŻLIWA — jestem jednym z ekspertów Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który sprawdza i udziela eksperckich konsultacji w Instytucjach Kultury na terenie województwa małopolskiego pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Jest to dla mnie ważna misja, ponieważ łączy się z podróżowaniem, a nasze dziedzictwo kultury powinno być dostępne dla wszystkich podróżników.

 

KULTURA WRAŹliWA_Angelika Chrapkiewicz Gądek
Małopolska Kultura Wrażliwa

N A J W A Ż N I E J S Z E N A G R O D Y :

Magazyn integracja „Lista Mocy” — 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. Moje nazwisko znalazło się w kategorii „Edukacja/rozwój osobisty”.

Tytuł honorowy „Lady D.” przyznawany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawany jest kobietom, które pomimo codziennego zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w wiele dziedzin życia społecznego w Polsce, działając wbrew napotykanym trudnościom.

Lodołamacz w kategorii prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz rozwijania przedsiębiorczości.

Finalistka I wyborów Miss Polski na wózku.

 

DLA WSZYSTKICH ZAPYTAŃ BIZNESOWYCH

& KREATYWNYCH POMYSŁÓW

Angelika Chrapkiewicz Gądek podczas wystąpienia na Życiu Bez Ogeniczeń