S I Ł A

Przygodę z ćwiczeniami rozpoczęłam, kiedy miałam 6 lat. Był to bowiem jedyny skuteczny sposób na zatrzymanie postępu choroby, rdzeniowego zaniku mięśni, SMA (ang. spinal muscular atrophy). Mój typ to SMA 3.

W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Z biegiem czasu traci się możliwość samodzielnego poruszania się.

Systematyczne ćwiczenia, ruch i aktywność są kluczowe, by stymulować mięśnie, dlatego właśnie jest to moja droga do sprawności.

J A K C Z Ę S T O ?

  • 4-6 godzin tygodniowo w gabinecie fizjoterapii, indywidualnie z fizjoterapeutą (2,3 razy w tygodniu);
  • basen i indywidualne wsparcie fizjoterapeuty;
  • samodzielne ćwiczenia w domu — każdego dnia.

Koszt jednego miesiąca ćwiczeń to blisko 1600 zł. Stanowi to najniższą pensję krajową. Rocznie potrzebuję 19 200 zł, aby systematycznie ćwiczyć.

Od 2019 r. wprowadzono ponadto refundację leku na SMA, a to generuje więcej ćwiczeń.

To kwota prozwyższająca moje możliwości, dlatego zwracam się do Ciebie o wsparcie, choć najdrobniejsze. Zgromadzone środki na moim subkoncie w całości przeznaczyłam na ten cel. Dowodem na to są nie tylko moje zdjęcia na Instagram, ale przede wszystkim forma i kondycja.
Każdego dnia walczę o siłę, samodzielność i przede wszystkim o to, by zahamować postęp rdzeniowego zaniku mięśni. Moim celem jest utrzymanie odpowiedniej kondycji, co owocuje zdolnością do wykonywania czynności zawodowych oraz aktywnej realizacji innych potrzeb życiowych.

POMÓŻ MI UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ!

Przekaż 1% podatku na moje ćwiczenia Fundacji AVALON z dopiskiem: Chrapkiewicz-Gądek, 3951 (to bardzo ważne!)

Rozlicz się bezpłatnie on-line

Przekazując 1%, wpłatą bezpośredniąm, czy przekazaniem darowizny z dopiskiem CHRAPKIEWICZ-GĄDEK, 3951 wspierasz mnie w drodze do zahamowania postępu choroby. Wykorzystam ją na sprawność i radość z każdego ruchu.

JAK TO ZROBIĆ?

Wystarczy wpisać:
KRS 0000270809 (fundacja Avalon)
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (BARDZO WAŻNE!) wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez fundację – Chrapkiewicz- Gądek, 3951.

Jeśli chciałbyś mnie wspomóc,

MOŻESZ TO ZROBIĆ NA 2 SPOSOBY

Dziękuję za pomoc i zaufanie!

Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Przekaż 1 %

Przekaż darowiznę

Migawki z ćwiczeń – INSTAGRAM @angelikachrapkiewiczgadek