S I Ł A

Przygodę z ćwiczeniami rozpoczęłam, kiedy miałam 6 lat. Był to bowiem jedyny skuteczny sposób na zatrzymanie postępu choroby, rdzeniowego zaniku mięśni, SMA (ang. spinal muscular atrophy). Mój typ to SMA 3.

W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Z biegiem czasu traci się możliwość samodzielnego poruszania się.

Systematyczne ćwiczenia, ruch i aktywność są kluczowe, by stymulować mięśnie, dlatego właśnie jest to moja droga do sprawności.

J A K C Z Ę S T O ?

  • 4-6 godzin tygodniowo w gabinecie fizjoterapii, indywidualnie z fizjoterapeutą (2,3 razy w tygodniu);
  • basen i indywidualne wsparcie fizjoterapeuty;
  • samodzielne ćwiczenia w domu — każdego dnia.

Koszt jednego miesiąca ćwiczeń to blisko 1 400 zł. Stanowi to najniższą pensję krajową. Rocznie potrzebuję 16 800 zł, aby systematycznie ćwiczyć.

Od 2019 r. wprowadzono ponadto refundację leku na SMA, a to generuje więcej ćwiczeń.

To kwota prozwyższająca moje możliwości, dlatego zwracam się do Ciebie o wsparcie, choć najdrobniejsze. Zgromadzone środki na moim subkoncie w całości przeznaczyłam na ten cel. Dowodem na to są nie tylko moje zdjęcia na Instagram, ale przede wszystkim forma i kondycja.
Każdego dnia walczę o siłę, samodzielność i przede wszystkim o to, by zahamować postęp rdzeniowego zaniku mięśni. Moim celem jest utrzymanie odpowiedniej kondycji, co owocuje zdolnością do wykonywania czynności zawodowych oraz aktywnej realizacji innych potrzeb życiowych.

POMÓŻ MI UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ!

Przekaż 1% podatku na moje ćwiczenia Fundacji AVALON z dopiskiem: Chrapkiewicz-Gądek, 3951 (to bardzo ważne!)

Rozlicz się bezpłatnie on-line

Przekazując 1%, wpłatą bezpośredniąm, czy przekazaniem darowizny z dopiskiem CHRAPKIEWICZ-GĄDEK, 3951 wspierasz mnie w drodze do zahamowania postępu choroby. Wykorzystam ją na sprawność i radość z każdego ruchu.

JAK TO ZROBIĆ?

Wystarczy wpisać:
KRS 0000270809 (fundacja Avalon)
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (BARDZO WAŻNE!) wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez fundację – Chrapkiewicz- Gądek, 3951.

Jeśli chciałbyś mnie wspomóc,

MOŻESZ TO ZROBIĆ NA 2 SPOSOBY

Dziękuję za pomoc i zaufanie!

Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Przekaż 1 %

Przekaż darowiznę

Migawki z ćwiczeń – INSTAGRAM @angelikachrapkiewiczgadek