Przygodę z ćwiczeniami rozpoczęłam, kiedy miałam 6 lat. Był to bowiem jedyny skuteczny sposób na zatrzymanie postępu choroby, rdzeniowego zaniku mięśni, SMA (ang. spinal muscular atrophy). Mój typ to SMA 3. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Z biegiem czasu traci się możliwość samodzielnego poruszania się. Systematyczne ćwiczenia, ruch i aktywność są kluczowe, by stymulować mięśnie, dlatego właśnie jest to moja droga do sprawności.

Dziękuję za Twój 1,5 procent podatku

Przekaż 1,5 % podatku. Numer KRS 0000270809 (fundacja Avalon). Cel szczegółowy: Chrapkiewicz-Gądek, 3951 (to bardzo ważne!)

Systematyczność

Moja droga wygląda następująco:

  • 4-6 godzin tygodniowo w gabinecie fizjoterapii, indywidualnie z fizjoterapeutą (2,3 razy w tygodniu);
  • basen i indywidualne wsparcie fizjoterapeuty;
  • samodzielne ćwiczenia w domu — każdego dnia.

Koszt jednego miesiąca ćwiczeń to blisko 1 400 zł. Stanowi to najniższą pensję krajową. Rocznie potrzebuję 16 800 zł, aby systematycznie ćwiczyć.

Od 2019 r. wprowadzono ponadto refundację leku na SMA, a to generuje więcej ćwiczeń. To kwota prozwyższająca moje możliwości, dlatego zwracam się do Ciebie o wsparcie, choć najdrobniejsze. Zgromadzone środki na moim subkoncie w całości przeznaczyłam na ten cel. Dowodem na to są nie tylko moje zdjęcia na Instagram, ale przede wszystkim forma i kondycja. Każdego dnia walczę o siłę, samodzielność i przede wszystkim o to, by zahamować postęp rdzeniowego zaniku mięśni. Moim celem jest utrzymanie odpowiedniej kondycji, co owocuje zdolnością do wykonywania czynności zawodowych oraz aktywnej realizacji innych potrzeb życiowych.

POMÓŻ MI UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ I SYSTEMATYCZNOŚĆ!

Jak pomóc?

MOŻESZ TO ZROBIĆ NA 2 SPOSOBY

  • przekazując 1,5 % swojego podatku
  • lub przekazaniem darowizny

Przekaż 1,5 %

Wpłać dowolną kwotę

Rozlicz się bezpłatnie on-line

Dziękuję za pomoc i zaufanie!

Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Migawki z ćwiczeń – INSTAGRAM @angelikachrapkiewiczgadek