Książki - Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Napisałam dwie książki, które powstały z pragnienia wsparcia innych. Są one szczere, prawdziwe i niosą ze sobą istotne przesłanie. Mam głęboką nadzieję, że obie publikacje staną się inspirującą podróżą dla Czytelników. Zapraszam do lektury!
Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Książka „Po drugiej stronie szczytu. O tym co najważniejsze w górach i życiu”

Książka „Po drugiej stronie szczytu. O tym co najważniejsze w górach i życiu” skupia się na połączeniu dwóch tematów: górskich wędrówek i życiowych lekcji. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami z wspinaczek i odkrywania piękna górskiego świata, ale równocześnie ukazuje, jak te doświadczenia odnoszą się do życia codziennego i mogą dostarczyć cennych lekcji.
Ta inspirująca książka skupia się na najważniejszych wartościach, takich jak miłość, zaufanie, odwaga i wytrwałość. Autorka wnikliwie bada, jak te wartości odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu, a także jak można je wykorzystać do osiągnięcia nieosiągalnie wyższych celów.Poprzez opowieści z górskich wypraw, czytelnik odkrywa, jakie wartości i nauki można przenieść do swojego życia i jak pogodzić się z wyzwaniami, które napotykamy na swojej drodze. Książka jest zatem inspirującą lekturą, która łączy fascynację górami z refleksjami na temat życia i daje czytelnikowi perspektywę na odkrywanie najważniejszych aspektów zarówno w górach, jak i w życiu.

Książka „Po drugiej stronie szczytu” z osobistą dedykacją

Jeżeli chciałabyś/ chciałbyś dedykacje w mojej książce, skontaktuj się ze mną. Napisz proszę w treści wiadomości, dla kogo życzysz sobie dedykacje. Taki egzemplarz wysyłam do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych. Spraw sobie lub bliskiej osobie wyjątkowy prezent!

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Od lat śledzę Angie z wielkim podziwem i sympatią, a ta książka sprawiła, że stała się jeszcze bliższa mojemu sercu. Bo to nie tylko opowieść o zdobywaniu kolejnych górskich szczytów, o przełamywaniu barier, o sile pasji i o tym, co widać z najwyższych wierzchołków. To także szczery zapis trudnej podróży przez dolinę smutku, kiedy chmury zasłaniają szczyty i kiedy wszystko cię przerasta. Ale zawsze możemy ponownie zrobić pierwszy krok. Dziękuję za szczerość tej historii, wiem ile odwagi to kosztuje, ale wiem też ilu osobom może pomóc, dodać sił, zainspirować. Ta książka jest jak rozmowa z dobrą przyjaciółką. Autorka pisze, że „nikt z nas nie jest superbohaterem”. Dla mnie Angie jest superbohaterką.

Martyna Wojciechowska, dziennikarka, podróżniczka, autorka książek, aktywistka, założycielka i prezeska Fundacji UNAWEZA.

fot. Mariusz Janiszewski

Byłam zmęczona byciem silną” to zdanie Angeliki pasuje do tak wielu z nas. Na szczęście ta książka przypomni nam o sile znalezionej w bezsilności. Odwadze odszukanej w lęku. Marzeniach, które ocaliły nadzieję.

Joanna Chmura, psycholożka, CEO platformy On my way, blogerka

 

To bardzo osobista historia o pasji i miłości do gór oraz do…siebie. Jawi się jak inspirujący wykład z psychologii przeznaczony dla wszystkich, którzy znaleźli się  „w dołku”. Angelika pięknie pisze o zaufaniu, empatii, odwadze i wytrwałości w drodze po realizację marzeń. Po lekturze tej książki, którą bardzo polecam nie jeden(a) się „podniesie”,uwierzą, że dadzą radę.

Krzysztof Wielicki, alpinista

 

Zapraszam do lektury tego szczerego i bardzo świadomego zapisu procesu odkrywania mocy w niemocy. Angie w życiu towarzyszy choroba, ale na nią nie cierpi. Zawsze kieruje się sercem i tego nas uczy. Pokazuje własnym przykładem, że nasze nastawienie ma wielką moc. Prawdziwe marzenia budują się na trudnościach i przeszkodach, ale z miłością. Nie trzeba zawsze być iron manem, twardzielem z wygrawerowanym uśmiechem. Można pozwalać sobie na ludzkie słabości i na tym budować siłę w prawdzie. Zostań jej przyjacielem w podróży podczas wchodzenia na szczyty zaufania - dużo ważniejsze niż te geograficzne.

Jasiek Mela, podróżnik, działacz społeczny, tata trójki maluchów


 

Książka „Zdobądź swój szczyt”

„Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją siłę” to inspirująca historia dziewczyny, której towarzyszy rdzeniowy zanik mięśni. Autorka śmiało kieruje się ku swoim ambitnym celom. Książka ta stanowi niezwykłą podróż przez wnętrze, umożliwiając spojrzenie na własne cele i marzenia z zupełnie nowej perspektywy. Oferuje nie tylko motywujące słowa, lecz także praktyczne wskazówki, jak rozwijać potencjał i osiągać najwyższe cele. Przeżyj podróż przez wnętrze, odkrywając moc odwagi, ciesząc się życiem i zdobywając inspirację do śmiałego działania. Gotowy/a na ekscytującą podróż poza granice swoich możliwości? Przygotuj się na zmianę perspektywy, odkryj mocne strony i zdobądź swój szczyt, bez względu na przeszkody.

Książka „Zdobądź swój szczyt” z osobistą dedykacją

Jeżeli chciałabyś/ chciałbyś dedykacje w mojej książce, skontaktuj się ze mną. Napisz proszę w treści wiadomości, dla kogo życzysz sobie dedykacje. Taki egzemplarz wysyłam do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych. Spraw sobie lub bliskiej osobie wyjątkowy prezent!

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Wiele lat temu poznałam Angelikę przy okazji Jej niezwykłej wyprawy na Kilimandżaro i od razu poczułam, że ta dziewczyna ma dar zarażania ludzi pozytywną energią!
Angie każdego dnia udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i pokazuje nam, że ograniczenia często są tylko w naszych głowach. Odważnie i z wrodzonym wdziękiem zdobywa kolejne szczyty – te prawdziwe i te umowne, które każdy z nas napotyka na swojej drodze.
Polecam tę inspirującą książkę i uprzedzam, że może zmienić Wasze życie. Na lepsze!

Martyna Wojciechowska, dziennikarka, podróżniczka

 

Angelika to wyjątkowa istota. Krucha, pełna wdzięku blondyneczka, z której zawsze emanuje jasność. Nawet gdy cierpi, gdy jest smutna, to w jej oczach błąka się uśmiech. Znam jej życie, jej walkę o normalne życie, o szczęście, o każdy krok. Jest dla mnie tytanem, siłaczem, najprawdziwszym bohaterem zwykłego dnia. Gdy z nią rozmawiam zapominam o tym, że siedzi na wózku. Jest jak promień słońca, w cieple którego człowiek dobrze się czuje. Podziwiam ją, jej cierpliwość, wytrwałość, odwagę, pracowitość. Każde spotkanie z Angeliką dodaje mi siły i napełnia energią oraz myślą, że człowiek jest najwspanialszą i najpiękniejszą istotą na ziemi. Angelika jest otwarta na ludzi. Dzieli się z nimi swoimi radościami, zwycięstwami, cierpieniem, marzeniami. Wiem, że pomaga wielu osobom załamanym, bezradnym, cierpiącym, odmienia ich losy i uczy kochać życie: nie poddawać się, zaciskać czasem zęby z bólu i uśmiechać się mimo wszystko. Zawsze myślę o niej jak o ukochanej, niezwykłej córeczce… I trzymam za nią mocno kciuki.

Anna Dymna, aktorka Narodowego Starego Teatru, doktor honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Założycielka, prezes i wolontariusz fundacji „Mimo Wszystko”

Są ludzie, którzy kiedy opowiedzą nam historię swojego życia, to stają się naszymi bohaterami. Do nich na pewno należy Angelika. Zabiera nas do swojego świata. Opowiada nam o pokonywaniu słabości i ograniczeń. O wspinaczce na osobiste ( ale również to realne, prawdziwe) Kilimandżaro. Książkę Angeliki opłaca się i warto przeczytać, ponieważ to najzdrowszy zastrzyk optymizmu, motywacji i zaufania do siebie, jaki można sobie wyobrazić.

Jacek Walkiewicz, psycholog

 


 

O Autorce:

ANGELIKA CHRAPKIEWICZ-GADEK od 3 roku życia towarzyszy jej rdzeniowy zanik mięśni.

Kobieta pełna pasji. Jako pierwsza osoba w Polsce z tym schorzeniem zdobyła uprawnienia nurkowe. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z górami.

W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarła do wysokości 5200 m n.p.m., a w 2016 r. zdobyła najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), a w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.) –  jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością.

Finalistka I Wyborów Miss Polski na wózku, podróżniczka. Prelegentka – w całym kraju prowadzi prelekcje na temat motywacji i wiary w swoje możliwości. Prywatnie: szczęśliwa żona Szymka.

Do zobaczenia w książkach!

Dziękuję.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek