Ćwiczę od zawsze.

Drogę tę rozpoczęłam, kiedy miałam 6 lat. Był to bowiem jedyny skuteczny sposób na zatrzymanie postępu nieuleczalnej wówczas choroby, rdzeniowego zaniku mięśni, SMA (ang. spinal muscular atrophy). Mój typ to SMA 3. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Z biegiem czasu traci się możliwość samodzielnego poruszania się. Systematyczne ćwiczenia, ruch i aktywność są kluczowe, by stymulować mięśnie, dlatego właśnie jest to moja droga do sprawności.

Moje ćwiczenia to:

  • 4-6 godzin tygodniowo w gabinecie fizjoterapii, indywidualnie z fizjoterapeutą (2,3 razy w tygodniu);
  • basen i indywidualne wsparcie fizjoterapeuty;
  • samodzielne ćwiczenia w domu — każdego dnia.

Koszt jednego miesiąca ćwiczeń to blisko 1600 zł. Stanowi to najniższą pensję krajową. Rocznie potrzebuję 19 200 zł, aby systematycznie ćwiczyć.

To kwota prozwyższająca moje możliwości, dlatego zwracam się do Ciebie o wsparcie, choć najdrobniejsze. Zgromadzone środki na moim subkoncie w całości przeznaczyłam na ten cel. Dowodem na to są nie tylko moje zdjęcia na Instagram, ale przede wszystkim forma i kondycja.
Każdego dnia walczę o siłę, samodzielność i przede wszystkim o to, by zahamować postęp rdzeniowego zaniku mięśni. Moim celem jest utrzymanie odpowiedniej kondycji, co owocuje zdolnością do wykonywania czynności zawodowych oraz aktywnej realizacji innych potrzeb życiowych.

Przekaż 1% podatku Fundacji AVALON z dopiskiem: Chrapkiewicz-Gądek, 3951 (to bardzo ważne!)

Rozlicz proszę swój PIT dla mnie. Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji AVALON z dopiskiem Chrapkiewicz-Gądek, 3951 pomagasz urzeczywistnić moje marzenia o samodzielności oraz wspieracie w mojej drodze do zahamowania postępu choroby. Dzięki Twojej pomocy będę mogła realizować się zawodowo, uczęszczać na rehabilitację, będę niezależna, wolna i szczęśliwa - a to najwspanialszy lek!

Fundacji Avalon posiadam subkonto.

Wystarczy wpisać:
KRS 0000270809
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (BARDZO WAŻNE!) wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Chrapkiewicz- Gądek, 3951.

Jeśli chciałbyś mnie wspomóc,

MOŻESZ TO ZROBIĆ NA 2 SPOSOBY

Dziękuję za pomoc i zaufanie!

Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Przekaż 1 %

Przekaż darowiznę

Migawki z ćwiczeń – INSTAGRAM @angelikachrapkiewiczgadek