1 procent podatku jak to z nim jest? – Angelika Chrapkiewicz-Gądek

1 procent podatku jak to z nim jest? – Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Wiele osób nie wie, co dzieje się z ich 1 procent podatku, gdy decydują się go przekazać wybranej organizacji, bądź osobie.

Każdy z nas spotyka się z licznymi prośbami o wsparcie w postaci przekazania jednego procenta podatku na jego rzecz. W mediach społecznościowych jest tego naprawdę sporo. Każda osoba, czy organizacja kierując taki apel głęboko wierzy, że choć jedna osoba pozytywnie na niego zareaguje. Niestety coraz więcej krąży opinii, że te środki przekazywane są na cele, które niekoniecznie związane są potrzebami. Mało tego osobiście spotykam się z opinią, że w chwili, gdy przekazujemy 1 procent podatku konkretnej osobie, to po zakończeniu rozliczeń ta kwota wpływa na konto prywatne i nie wiadomo co się z nim dzieje.

To nieprawda!

Przekazując 1 procent podatku wybranej osobie, środki trafiają na jej subkonto w danej organizacji (stąd niezbędne jest podanie KRS oraz celu szczegółowego — to najważniejsze). Nie jest to konto prywatne, a więc nie ma takiej możliwości, aby środki były wydatkowane dowolne! Aby z nich skorzystać, beneficjent winien:

  • wypełnić i wysłać wniosek do fundacji;
  • napisać uzasadnienie wydatkowania środków we wniosku;
  • oraz obligatoryjnie dołączyć fakturę za rehabilitacje, lekarstwa, czy sprzęt rehabilitacyjny. Dzięki temu kwota trafia od razu na konto sprzedającego, pomniejszając środki na subkoncie.

Wszystko jest więc przejrzyste. Każda osoba, która prosi o wsparcie w tej postaci ma swój cel, np. ćwiczenia, lekarstwa, zakup wózka. Wiele osób błędnie zakłada, że nie opłaca się im odpisywać 1 procentu, ponieważ ma niskie dochody i odpis będzie niewielki. Jednak dla każdego, kto zbiera środki w ten sposób, nawet mała kwota ma znaczenie. Kilkadziesiąt małych kwot może dać pokaźną całość.

Uwierz mi – nie jest łatwo prosić o pomoc. Chętniej dajemy, niż prosimy, aby nam dano.

Pomimo postępującego rdzeniowego zaniku mięśni, który stopniowo niszczy i osłabia moje mięśnie, bardzo długo miałam opory, aby prosić o odpisanie 1 procent podatku na moją osobę. Ba! Dopiero od kilku lat mam subkonto. Życie napisało dla mnie scenariusz, który zakłada, że potrzebuję indywidualnych i prywatnych ćwiczeń. Ta potrzeba wynikała z mojej choroby, nie jest moją zachcianką… Dlatego za każdym razem, gdy umieszczam apel o przekazaniu jednego procent podatku jest to dla mnie przekroczenie granic. Robię to, bo życie ma na mnie taki plan. Niestety bardzo kosztowny — rocznie to kwota blisko 19 200 zł. Bez wsparcia ćwiczenia w takiej formie byłyby niemożliwe.

Dlatego zachęcam Cię do przekazywania 1 procent podatku, ponieważ pomaga on w określonych i niezwykle ważnych celach!

Jeśli przekażesz 1 procent podatku, to nic nie tracisz, otrzymasz taki sam zwrot, gdybyś tego nie robił.
Sam zdecyduj, gdzie trafią Twoje podatki.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek podczas zajęć fitness

To bardzo proste!

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

  • Wpisać numer KRS: 0000270809 (fundacja Avalon)
  • Obliczyć kwotę 1%
  • W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (BARDZO WAŻNE!) wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez fundację – Chrapkiewicz- Gądek, 3951.

1%

Przekaż 1% podatku.

Dariwizna

Przekaż jednorazową wpłatę.

Z całego serca dziękuję za Twoją pomoc!
Twój 1 procent podatku, czy darowizna to dla mnie 100% mocy. Wykorzystam je najlepiej jak potrafię.
Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Newsletter
Dołącz do mojego świata. Bądźmy w stałym kontakcie!

Dodaj komentarz

Close Menu

PRZESZKODY MOŻNA POKONAĆ

Wygląda na to, że to niewłaściwa droga. Nie martw się, to drobna pomyłka.
Wciąż możesz odnaleźć drogę powrotną z tej strony.